Головна » Консалтинг: чи варто платити?

Консалтинг: чи варто платити?

 • від
Консалтинг

   Кожен з нас у своїй роботі хоча б раз, але мав справу із консультантами чи консалтинговими компаніями. Проте не завжди, ми чітко розуміємо, чим займаються ці люди чи організації. Тому і лишаємо їх поза нашою увагою.

   У цій статті ми хочемо розповісти Вам більше про цей вид діяльності та  поділитись власними думками щодо доцільності використання тих чи інших послуг.

   Що ж таке консалтинг?

   Консалтинг (згідно Вікіпедії) – це діяльність з консультування керівників, управлінців з широкого кола питань у сфері фінансової, комерційної, юридичної, технологічної, технічної, експертної діяльності.

   На практиці, основним завданням консалтингу, як виду інтелектуальної діяльності, є надання допомоги компаніям у підвищенні їх ефективності та прибутку шляхом вирішення основних операційних або стратегічних завдань, з якими вони стикаються.

   Сфери консалтингових послуг

   На ринку консалтингових послуг України переважають вузькоспеціалізовані сфери діяльності: IT-технології, аудит, фінансовий та юридичний консалтинг, маркетингові дослідження та управління персоналом.

ЗВОРОТНИЙ ЗВ'ЯЗОК


Отримайте консультацію фахівця та дізнайтесь вартість необхідної Вам послуги.

  Проте існує ще багато напрямків, які спроможні реально підвищувати ефективність діяльності вітчизняних компаній, та, на жаль, залишаються недостатньо затребуваними. До них належать: стратегічне управління, навчання (коучинг), екологічний консалтинг, інжиніринг тощо.

     Коли варто звертатись до консультантів?

  Вагомими причинами для того, щоб зателефонувати до консалтингового агентства є наступні:

  1. менеджери Вашої компанії мають високу поточну завантаженість, яка перешкоджає їм самостійно вирішити проблеми розвитку чи кризові проблеми підприємства;
  2. Ви потребуєте незалежної оцінки діяльності підприємства;
  3. необхідно ініціювати зміни в організації;
  4. потрібно подолати стереотипи вирішення існуючих проблем (“свіжий погляд”);
  5. Ви бажаєте провести навчання персоналу новим управлінським технологіям;
  6. Ви маєте на меті інтегрувати у міжнародний ринок, відповідати міжнародним вимогам та стандартам, проте не знаєте з чого почати.

     Чи варто витрачати кошти на консалтингові послуги?

  Для того, щоб прийняти зважене рішення, ми повинні зрозуміти, що ж ми отримаємо в результаті. Чи варта ця співпраця наших сил та, головне, грошей?

  • “Тимчасовий” досвід. Обираючи консультанта, фірма платить лише за потрібні їй послуги, а не інвестує в дорогі технології або витрачає кошти на заробітну плату персоналу, який може не завжди бути необхідним.
  • Креативні рішення. Оскільки консультанти не працюють лише з одним підприємством, вони приносять досвід різноманітних компаній і галузей, що дозволяє їм пропонувати творчі рішення і дає змогу мислити “нестандартно”. Вони можуть забезпечити об’єктивну точку зору і надати унікальні рішення для бізнесу, яких часто не отримаєш від власних працівників.
  • Миттєві рішення. Консультанти мають необхідний набір навичок і здатні забезпечити миттєву допомогу своїм клієнтам. Таким чином, підприємство заощаджує час та, відповідно, гроші на пошук необхідного рішення.
  • Швидкість виконання. Консультанти не відволікаються. Вони зосереджені на результатах і завданнях, над якими вони працюють, на відміну від внутрішнього управління, яке зазвичай має багато інших обов’язків.
  • Відстежуваність результатів. Як правило, консультанти працюють над чітко визначеною проблемою, усі деталі якої описані у технічному завданні. Визначивши на початку роботи критерії ефективності, відстежити результати після завершення проекту не буде складно.

     Отже, консалтинг сприяє зменшенню ризиків для Вашого підприємства та економії його ресурсів (часу та фінансів). Тому платити за такі послуги однозначно варто. Однак, те, на що варто звернути увагу – правильний підбір консультантів, про що ми розповімо у наступних статтях на сторінках блогу Технічного бюро “ЕйСкіл”.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *